Výběr správné velikosti

Výběr správné velikosti hráčské výstroje:

Na této stránce nalezte rady jak zjistit velikost výstroje, kterou právě potřebujete. Samotné výsledky pak můžete porovnat s velikostními tabulkami. Měli byste vědět, že uvedené tabulky by Vám měly pomoci s výběrem velikosti, ale dbejte také na individuální tělesné proporce, které mohou různé kategorie přesahovat, nebo se mezi sebou míchat. V případě, že si nebudete s výběrem jistí, neváhejte nás kontaktovat a společně určitě najdeme tu správnou volbu.

I tak se někdy může stát, že velikost Vám nebude sedět, tak jak má. V tomto případě není problém zboží vrátit či vyměnit v souladu s našimi obchodními podmínkami.

OZNAČENÍ PRODUKTŮ:
Většina našich produktů končí zkratkami velikostí, které jsou v tabulkách označeny klasickým názvem.

Zde přinášíme malou pomůcku:
KID: Úplně pro nejmenší. Většinou jen u hokejek.
YTH-YOUTH-BOY: Pro nejmenší, nebo malé žáčky ve věku cca 3-6 let. Označení u většiny zboží.
JR-JUNIOR: Pro žákovské kategorie. Označení u většiny zboží.
INT-INTERMEDIUM: Toto je přechodná velikost mezi juniorskou a seniorskou výstrojí. Označení většinou jen u hokejek, nebo brankářské výstroje.
SR-SENIOR: Pro dospělé hráče. Označení u většiny zboží.

BRUSLE:
Nejpřesnějším a nejlepším způsobem pro zjištění správné velikosti brusle je změření délky bosého chodidla a porovnat s velikostí stélky ve velikostních tabulkách.
Druhou variantou je zvolit brusle podle velikosti EUR- česká velikost- tak jako to máte u klasických bot.
Každá brusle má také označení šířky. Tato označení má většina značek stejné či podobné a to: D, E, EE, R, kdy D je nejužší velikost a EE nejširší. Označení R mají základní hobby modely a jedná se o univerzální šířku brusle. 
Možnost tvarování bruslí: Vnitřek brusle si můžete pak většinou vytvarovat na míru podle Vaší nohy. Dražší modely bruslí umožňují vložení do trouby na tvarování bruslí dle návodů výrobců. U běžných modelů probíhá tvarování přirozeným způsobem během bruslení a to může trvat i několik bruslařských hodin. V tuto chvíli pak může dojít k bolestem chodidel a kotníků.
TIP: Bolestem nohou při samo tvarování základních modelů bruslí můžete předejít tím, že brusle lehce nahřejete např. fénem nebo horkovzdušnou pistolí a necháte na noze vychladnout. (cca 10-20 minut)

HOLENĚ:
Pokud už jste nějaké holeně měli, určitě víte jak vybírat, nebo jakou velikost zvolit. Pokud si ale nejste jisti, nebo vybíráte holeně poprvé, doporučujeme změřit délku Vaší holeně od středu kolene po místo, kam by Vám měl chránič dosahovat.
TIP: Pozor na to, aby Vám holenní chrániče nekončily přímo u nártu a nevadily Vám tak při bruslení.

LOKTY:
Chrániče loktů vyberete správně podle výšky Vaší postavy, kterou porovnáte s velikostmi v tabulce.
TIP: Pokud je Vaše výška na hranici dvou velikostí, doporučujeme vybrat větší velikost. Chrániče by měly být z vrchu lehce překryté ramenním chráničem a ze spod by na ně měly navazovat rukavice.

RAMENA:
U chráničů ramen je nejdůležitější faktor výška postavy, kterou porovnáte s doporučenými velikostmi v tabulce.
TIP: Pokud je Vaše výška na hranici dvou velikostí, doporučujeme vybrat větší velikost.

KALHOTY:
Podobně jako to je i u ostatních druhů hráčské výstroje, je i u hokejových kalhot důležité znát k určení správné velikosti Vaši výšku a také obvod pasu.
TIP: Doporučujeme, aby kalhoty chránily spodní žebra a také lehce překrývaly holenní chrániče. Pozor také na výběr příliš velkých kalhot, což by mohlo omezit bruslení i obratnost. Pokud je Vaše výška či obvod pasu na hranici dvou velikostí, doporučujeme vybrat větší velikost.

RUKAVICE:
I u hokejových rukavic je rozhodujícím faktorem pro určení správné velikosti Vaše výška, kterou porovnáte s velikostními tabulkami. Přihlédnout můžete i na kolonku věku.
TIP: Při sevření hokejky by neměly prsty příliš přesahovat konec rukavice, aby nedošlo k protrhání. Počítejte také s lehkým povolením a vytaháním rukavic.

HELMY:
Jakou vybrat velikost helmy zjistíte opravdu jednoduše. Stačí si změřit obvod hlavy a porovnat jej s velikostními tabulkami. Poté je již na Vás jakou značku a design si zvolíte.
TIP: Pokud je obvod hlavy na hranici dvou velikostí, doporučujeme vybrat větší velikost helmy.

HOKEJKY, ČEPELE, SHAFTY:
Velikost hokejky vybíráme dle označení velikosti (KID, YTH, JR, INT, SR), jak bylo již představeno v úvodu.
Hokejky s označením velikosti KID,  YTH neboli Youth (dětské) jsou určeny pro nejmenší hokejisty ve věku zhruba od 3 do 6 let. Mají velmi úzký a měkký shaft (FLEX) a zahnutí čepele bývá univerzální pro nejjednodušší manipulaci s pukem.
TIP: Pro správné učení s hokejkou u dětí nedoporučujeme hraní s uříznutou seniorskou holí a podobné další kombinace.
Hokejky s označením velikosti JR neboli Junior (juniorské) jsou vhodné pro malé hráče přibližně ve věku od 6 do 9 let. Mají taktéž užší a měkčí shaft (FLEX) a čepel je taktéž upravena pro nejsnazší manipulaci.
Hokejky s označením velikosti INT neboli Intermediate (velikost mezi junior a senior). Zde se tvrdost (FLEX) a tloušťka shaftu pomalu blíží seniorské velikosti. S tím i velikost čepele.
Hokejky s označením velikosti SR neboli Senior (seniorské) jsou určené pro dospělé hráče, na výběr je více tvrdostí (FLEX) i záhybů. Čím je číslo FLEX vyšší, tím je shaft tvrdší a méně propruží během střel a přihrávek.
TIP: Větší a silovější hráči by měli zvolit tvrdší hokejku 100-120 flex a naopak menší a techničtější hráči by měli volit mezi 80-90 flex.
Jaké zvolit zahnutí hokejky? Buďto jste již na některé zahnutí zvyklí a nemáte potřebu záhyb měnit. Pokud ale nemáte dosud žádný oblíbený záhyb doporučujeme zvolit si ten nejstandardnější, kterým je zahnutí 19 (dříve známé také jako Sakic, Hall, Backstrom). Nově se značí jako P29 u CCM, u Eastonu je to E3, u Baueru a Fischeru 92, u Salmingu pak 11, Sher-wood nese PP26, Winnwell má PS119 a další.